Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Soczewka cieńsza niż papier
data: 31.05.2005 / 4d media relations

Soczewka cieńsza niż papierNaukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Laval opracowali soczewkę zmiennoogniskową, która jest pięciokrotnie cieńsza od papieru.

Wynalazek może otworzyć drogę do produkcji miniaturowych obiektywów wysokiej jakości do montażu w telefonach komórkowych.

Opracowana przez Tigrana Galstiana i Vladimira Presnyakova soczewka z zoomem optoelektrycznym może znacząco podnieść jakość zdjęć wykonywanych przez telefony komórkowe. Soczewka powstała poprzez dodanie niewielkiej ilości materiału fotoczułego do komórki ciekłego kryształu. Po kontakcie ze światłem lasera, materiał formuje się w siatkę stabilnych polimerów – gęstszą w centrum, a mniej wypełnioną na peryferiach. Po przyłożeniu słabego napięcia, ułożenie kryształów w centrum zmienia się, dzięki czemu soczewka – choć pozbawiona części mechanicznych – zmienia swoją ogniskową. W reakcji na różnicowanie napięcia – od 1,5 do 4,5V – ogniskowa zmienia się w zakresie od 1,6 do 8 metrów, a cała operacja odbywa się w czasie kilku milisekund. Potencjalnie ogniskową można regulować w zakresie od 60 cm do nieskończoności.

4d media relations

4d media relations
ul. Łobzowska 52/6
30-038 Kraków
tel. 012) 623 74 42
fax: (012) 623 74 32
http://www.4press.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog