Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Biało-czarny BenQ GH600 - 21. krotny zoom i wiele funkcji
data: 21.11.2011 / BenQ

Biało-czarny BenQ GH600 - 21. krotny zoom i wiele funkcjiSuper Zoom - 21x szerokokątny zoom optyczny o ogniskowej 25-525 mm i jasności f3,1 - f4,5, system optycznej stabilizacji obrazu O.I.S., 16 Mpix, 3 calowy wyświetlacz 460.000,

tryb Super Macro 1 cm, tryb panorama, filmowanie 720p 30 klatek/s, funkcje m.in.: LOMO, Fish Eye, Color Accent, Web Auction, zasilanie 4xAA

więcej zdjęć : www.benq.pl/products/digicam/index.cfm/page/gallery/product/1303

Listopad 2011 – W połowie listopada debiutuje w Polsce aparat BenQ GH600. Jest to pierwszy w ofercie firmy aparat typu „bridge” czyli – łączący w sobie prostotę i wygodę obsługi aparatów kompaktowych - na zasadzie wyceluj i naciśnij (point-and-shoot) z jakością obrazu i zaawansowanymi funkcjami, jakie mają lustrzanki (DSLR – Digital Single Lens Camera).
BenQ GH600 ma 21 krotny zoom optyczny, system optycznej stabilizacji obrazu O.I.S. (Optical Image Stabilizer), wyświetlacz LCD o przekątnej 3. cali i rozdzielczości 460.000 pikseli. Aparat przeznaczony jest dla osób aktywnych, które chcą mieć aparat zawsze przy sobie ale wymagają od niego większej funkcjonalności i jakości niż od kompaktu.

Dzięki zasadzie wyceluj i naciśnij oraz dostępnym efektów do zdjęć, GH600 dostarcza użytkownikom możliwości tworzenia kreatywnych zdjęć oraz doświadczać nowych doznań wizualnych.

Obiektyw z 21. krotnym zoomem optycznym pozwala na zmianę ogniskowej w zakresie od 25 mm do 525 mm (wartości odpowiadają klatce filmu 35 mm). System stabilizacji obrazu O.I.S. kompensuje wszystkie drgania i ruchy aparatu, z kolei czułość do ISO 1600 w pełnej rozdzielczości, ułatwia wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.
BenQ GH600 korzysta z technologii HDR, która ułatwia wykonywanie zdjęć o dużej rozpiętości tonalnej czyli z dobrze widocznymi szczegółami w światłach i cieniach.

GH600 rejestruje filmy wideo w rozdzielczości HD Ready do 720p z szybkością 30 klatek na sekundę z możliwością płynnego ustawienia kadru – za pomocą zoom. Precyzyjny system nastawiania ostrości pozwala filmować dynamiczne sceny z szybko poruszającymi się obiektami. Dzięki specjalnej konstrukcji, nagrywanie rozpoczyna się natychmiast po naciśnięciu spustu, użytkownik ma pewność, że żadna scena nie uszła uwagi kamery i została zarejestrowana. Filmy i zdjęcia można rejestrować z naprawdę małej odległości od obiektu już od …. 1cm, dzięki trybowi Super Macro.

Funkcje LOMO, Color Accent, WebAuction
Wbudowane w kamerę BenQ GH600 innowacyjne funkcje, dają użytkownikowi nowe możliwości. Funkcja LOMO – to możliwość tworzenia artystycznych zdjęć tzw. lomografii, nurtu który pojawił się fotografice na początku lat dziewięćdziesiątych i ma wiele milionów zwolenników na całym świecie. Color Accent, pozwala na selektywne wybranie określonych barw, przy zamianie reszty kolorów na odcienie szarości. FishEye - to symulacj bardzo krótkiej ogniskowej aparatu tzw. rybiego oka. Funkcja Adanced Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości to warunków i typu robionego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu. Web Auction to nowość w GH600, pozwala na połączeniu do czterech fotografii i zaprezentowanie ich jako stylowy kolaż gotowy do wukorzystania w internetowych aukcjach. Pozostałe funkcje jakie posiada kamera to tryby: P/Av/Tv/M, Panorama, Speedy Burst oraz Beauty Enhancer.

BenQ GH600 dostępny będzie w Polsce w połowie listopada br. w sugerowanej cenie detalicznej 639 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

Parametry BenQ GH600
Matryca Sony 16 Mega Pixels, 1/2.3 inch CCD
Rozdzielczość obrazu 16M / 3:2 / 8M / 5M / 3M / 16:9 / VGA
Obiektyw f = 4.5 (W) ~ 94.5 (T) mm
F = 3.1 (W) ~ 5.8 (T)
(f = 25 ~ 525 mm, 35 mm equivalent)
Zoom Cyfrowy Optyczny: 21x Szeroki Kąt
Cyfrowy: do 5x (Preview) / do 12x (Playback)
Zakres ostrości Normalny: W = 50 cm ~ Niesk.; T = 500 cm ~ Niesk.
Makro: W = 2 cm ~ Infinity; T = 60 ~ Niesk.
Super Makro: 1 cm (M) ~ Niesk.
ISO-ekwiwalent Auto / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 (3M lub mniej) / 6400 (3M lub mniej)
Balans bieli Auto / Światło dzienne / Zachmurzenie / Światło żarowe / Świetlówka światło dzienne (H) / Świetlówka (L) / Manualny
Prędkość migawki Auto: 1/2000 ~ 1 sek.
Tryb Manualny: 1/2000 ~ 15 sek.
(Sztuczne Og. 2 sek.; Scena Nocna 1/2000 ~ 15 sek.)
Lampa błyskowa Błysk wymuszony / auto / auto redukcja czerwonych oczu / błysk wygaszony / wolna synchr.
Sekwencja filmowa HD 720p (1280 x 720) / VGA (640 x 480) / QVGA (320 x 240)
30 fps,Ciągły z dźwiękiem

Pamięć Wbudowane ok. 108MB (± 5%)
4GB SD / 32SDHC / SDXC (> 32GB) kompatybilne
Wymiary 112.5 x 75.9 x 63.4 mm
Waga 355 g (bez baterii & SD karty)
Akcesoria standardowe - Kabel USB
- Pasek na szyje
- Pokrowiec
- Instrukcja użytkownika
- Baterie AAx4
- CD-ROM z oprogramowaniem
- Zakrycie obiektywu
Źródło zasilania Baterie AAx4 Standard CIPA ok. 330
Interfejs USB 2.0 kompatybilny Audio / Video (NTSC/PAL) PictBridge kompatybilny
Kolor Produktu Czarny

BenQ Corporation www.BenQ.com
Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, laptopów PC, netbooków, komputerów typu All-in-one PC, wyświetlaczy LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, czytników eBook, telefonów komórkowych, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych.
Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

 BenQ Group
Grupę BenQ tworzą firmy, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując i wykorzystując wspólne zasoby i doświadczenie. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.

 BenQ w Polsce www.BenQ.pl
BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, kamery wideo, netbooki, myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).
Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku) pod względem sprzedaży monitorów LCD.


Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl
:

Krzysztof Bulanda, tel: + 48 602 831 932
email: christopher.bulanda@benq.com

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński, mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl
komórka: (+48) 501-772-619
tel. (0-22) 698-70-78
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A, 03-822 Warszawa
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

BenQ

BenQ
http://www.benq.pl

INDALO Public Relations
http://www.indalo.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog