Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Stawką jest rodzinna sesja zdjęciowa w Nowym Jorku!
data: 03.10.2011 / Indesit Company Polska Sp. z o.o.

Stawką jest rodzinna sesja zdjęciowa w Nowym Jorku!Już tylko do 10 października br. można przesyłać zdjęcia w wielkim konkursie fotograficznym „Portrety rodzinne” marki Hotpoint. Wspaniałe nagrody czekają!

Do 10 października każda polska rodzina może wziąć udział
w wielkim międzynarodowym konkursie fotograficznym organizowanym przez markę Hotpoint,
w którym do wygrania jest wyjazd do Nowego Jorku oraz sesja zdjęciowa autorstwa Steve’a McCurry, jednego z najsłynniejszych fotografów świata. Nagrodę główną otrzyma jedna rodzina
z każdego z jedenastu krajów, w których konkurs został ogłoszony, czyli z Polski, Włoch, Francji, Czech, Rumunii, Rosji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii oraz Portugalii.

Aby wziąć udział w konkursie „Portrety rodzinne”, należy zarejestrować się na stronie http://family.hotpoint.eu, a następnie umieścić na niej wybrane zdjęcie ukazujące więzy rodzinne, dołączając jego tytuł. Poprzez platformę konkursową można również zagłosować na ulubione zdjęcie, pomagając tym samym znajdującej się na nim rodzinie przybliżyć się do głównej nagrody. Głosowanie na fotografie trwa do 15 października.

Po zakończeniu głosowania Steve McCurry zapozna się z 50 najlepszymi, według polskich internautów, fotografiami, spośród których wyłoni szczęśliwego zwycięzcę z Polski. Rodzina uwieczniona na zwycięskim zdjęciu poleci w niezapomnianą podróż do Nowego Jorku w okresie Bożego Narodzenia 2011 na spotkanie i sesję zdjęciową wykonaną przez słynnego dokumentalistę. Wśród uczestników konkursu zostanie dodatkowo rozlosowane urządzenie marki Hotpoint
o wartości do 4000 złotych. Zwycięzcy „Portretów rodzinnych” zostaną ogłoszeni na początku listopada 2011 roku.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w całej Europie. Na stronie internetowej marki Hotpoint (http://family.hotpoint.eu) do dnia dzisiejszego internauci zgłosili ponad 4 520 zdjęć,
w tym około 400 z Polski, ukazujących unikalne więzi łączące członków rodziny. Konkurs ma swoich wiernych fanów również na Facebooku - stronę Hotpoint Family Portraits polubiło ponad 26 800 osób i liczba ta nadal rośnie.

- Bardzo cieszy nas dotychczasowe zainteresowanie konkursem wśród Polaków. Zamieszczone zdjęcia ukazują piękno i pomysłowość polskich rodzin, podkreślając jednocześnie wyjątkowe więzi między ludźmi. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do naszej inicjatywy i tym samym ubiegania się o wspaniałą nagrodę - mówi Daniel Czok, dyrektor ds. marketingu Indesit Polska.

Informacje o konkursie oraz regulamin dostępne są na www.hotpoint.eu oraz http://family.hotpoint.eu. Jego przebieg można także śledzić na portalu społecznościowym Facebook pod adresem http://www.facebook.com/HotpointEU.

Informacje o marce:

Marka Hotpoint łączy przeszłość z przyszłością, tworząc nową generację produktów: ergonomicznych, intuicyjnych i bezpiecznych urządzeń domowych o stonowanym i wyrafinowanym stylu, które ułatwiają wykonywanie prac domowych. Innowacyjne projekty, które tworzą historię marki Hotpoint, to m.in. technologia Unibloc, jako pierwsza łącząca podstawowe elementy wyposażenia kuchni, takie jak kuchenka, lodówka i zmywarka, w kompaktową całość oraz modele z kategorii Open System tzw. OSA,
w oryginalnym kształcie półkola, czy wyprzedzająca potrzeby klienta linia Newstyle.
Dzięki zgłębieniu najnowszych osiągnięć technologii cyfrowej i automatyki domowej, wśród produktów marki znajdują się m.in. Leon@rdo - pierwszy innowacyjny, multimedialny monitor kuchenny, oraz linia Ariston Digital.
Wyrafinowane wzornictwo Hotpoint to efekt m.in. udanej współpracy z japońskim architektem Makio Hasuike, która rozpoczęła się w 1968 r. i trwa do dziś. Jako najlepszy wyraziciel idei marki, jest on autorem między innymi takich pomysłów jak oryginalna, elegancka czterodrzwiowa lodówka Quadrio, oraz pralka Aqualtis, która pozwala na dopasowanie programów do każdego rodzaju ubrań.
Wprowadzenie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań pozwoliło również na znaczące osiągnięcia w kwestiach proekologicznych. Hotpoint oferuje urządzenia domowe oznaczone symbolem Ecotech, m.in. pralki, suszarki i zmywarki, które zapewniają maksymalną funkcjonalność przy obniżonym zużyciu zasobów wodnych oraz energii. Firma dąży także do zmniejszenia oddziaływania na środowisko swoich zakładów produkcyjnych, obniżając zużycie prądu, gazu, wody oraz emisję dwutlenku węgla.
Hotpoint jest znakiem towarowym firmy Indesit Company SpA.

Biografia Steve’a McCurry’ego

Steve McCurry, uznany za jednego z najlepszych współczesnych fotoreporterów, otrzymał wiele najważniejszych nagród fotograficznych. Jego wizytówką są kolorowe fotografie, na których, zgodnie z najlepszą tradycją dokumentalistyki, utrwala chwile z życia ludzi na całym świecie. Siła fotografii Steve’a McCurry wynika z faktu, że artysta posiada nietypową zdolność przekraczania granic języków oraz kultur, dzięki czemu utrwala historie ludzkich doświadczeń.
Urodzony w Filadelfii fotograf z wyróżnieniem ukończył College of Arts and Architecture na Uniwersytecie w Pensylwanii. Po dwóch latach pracy w mediach drukowanych wyjechał do Indii pracować jako niezależny fotoreporter, gdzie nauczył się wnikliwego obserwowania życia. Jego kariera nabrała tempa, kiedy w przebraniu tubylca przekroczył granicę z Pakistanu do Afganistanu - kontrolowanego wtedy przez powstańców, tuż przed atakiem wojsk Związku Radzieckiego. Wyjechał stamtąd, mając przyszyte pod ubraniami rolki filmów pełnych zdjęć – pierwszych fotografii, które ukazywały afgański konflikt. Okładka jego autorstwa dotycząca konfliktu wygrała prestiżowy Złoty Medal im. Roberta Capy dla najlepszego fotoreportażu zagranicznego, nagrodę dedykowaną fotoreporterom wykazującym wyjątkową inicjatywę i odwagę. Otrzymał też: nagrodę Fotoreportera Roku przyznawaną przez Narodowe Stowarzyszenie Fotoreporterów, pierwszą nagrodę w czterech kategoriach w konkursie World Press Photo, i dwukrotnie wyróżnienie Olivier Rebbot Memorial Award.
Prace Steve’a McCurry’ego były publikowane w najbardziej znanych magazynach na świecie, m.in. na łamach magazynu National Geographic, towarzysząc artykułom m.in. o Afganistanie, Tybecie, Iraku, Jemenie oraz o świątyniach Angkor Wat w Kambodży. Jego zdjęcie zrobione nieznanej afgańskiej dziewczynie z obozu uchodźców wielu znawców uznało za najbardziej rozpoznawalna pracę fotograficzną na świecie.
Fotograf wydał wiele książek, w tym: In the Shadows of Mountains (2007), Looking East (2006), Steve McCurry (2005), The Path to Buddha: A Tibetan Pilgrimage (2003), Sanctuary (2002), South Southeast (2000), Portraits (1999), Monsoon (1988), The Imperial Way (1985).Indesit Company Polska Sp. z o.o.

Indesit Company Polska Sp. z o.o.
ul. J. Dąbrowskiego 216
93-231 Łódź
Poland

Solski Burson-Marsteller
http://www.solskibm.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog