Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Puszcza, zdjęcia z lotu ptaka i młodzieżowy miszmasz
data: 03.10.2011 / Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Społeczne Gimnazjum nr 8

Puszcza, zdjęcia z lotu ptaka i młodzieżowy miszmaszW piątkowy wieczór ul. Fabryczna ożyła tłumem ludzi i urzekającymi fotografiami, prezentowanymi na ogrodzeniu przed budynkiem Zespołu Szkół Społecznych STO. Ruszyła kolejna, siódma już edycja „Galerii na płocie”, tym razem prezentowana w trzech odsłonach.

Galeria na płocie Fabryczna 10, to szkolny pomysł na przerwanie codziennej rutyny i nudy. Zamysłem organizatorów – Zespołu Szkół Społecznych STO – było stworzenie czegoś nieoczekiwanego, co zaskoczy i zaintryguje mieszkańców.
- Bo trudno się było spodziewać się, że na małej uliczce, na płocie szpitala, na wyciągnięcie ręki, roztoczą się pejzaże Podlasia. Okoliczni mieszkańcy wracając z zakupami z rynku odstawiali torby i oglądali zdjęcia. Nie musieli wchodzić do galerii sztuki, aby trafić na dobre, artystyczne prace – mówi Ewa Drozdowska, dyrektorka ZSS STO przy Fabrycznej.
I tak jest od 2005 r. do dziś.
Wernisaż zwabił na Fabryczną wielu amatorów fotografii, uczniów, ale także przypadkowych i nieprzypadkowych przechodniów. Tam znajduje się ogrodzenie, na którym raz w roku wywieszanych jest kilkadziesiąt zdjęć odbitych w dużym formacie. Ale nie tylko - „ciąg dalszy” wystawy ma miejsce na II piętrze szkoły. W tym roku galeria podzielona jest na trzy zróżnicowane tematycznie prezentacje.
Główną tworzą zdjęcia przyrodnika i ornitologa Krzysztofa Onikijuka, ukazujące piękno Puszczy Białowieskiej. W promieniach zachodzącego słońca prace robiły wyjątkowe wrażenie, przenosząc przechodniów z ulicy wprost w środek dziewiczej puszczy, stawiając ich oko w oko z lisem lub w leśnych ostępach.
– Wcześniej nie widziałem, jak to będzie wyglądało w tych ramach i efekt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył – mówił tuż po odsłonięciu zdjęć ich autor.
Obok profesjonalnych zdjęć na płocie rozsypało się dwanaście indywidualnych prac młodych białostoczan- amatorów, tzw. „Miszmasz”. Ich autorzy to Krzysztof Gniedziejko, Natalia Łowicka, Marek Rubaszewski, Emil Stankiewicz i Agnieszka Tekien.
Jeszcze inne, ale równie intensywne wrażenie wywierają zdjęcia, przedstawiające Białystok z lotu ptaka, prezentowane na II piętrze szkoły.
- Przyszłyśmy specjalnie na wernisaż i nie żałujemy decyzji – mówiły Urszula Piszczatowska i Aneta Karczewska z Białegostoku. – Spodobały nam się szczególnie zdjęcia robione podczas lotu balonem i chyba same zapiszemy się do klubu balonowego – dodały zaintrygowane.
- Prace może lepiej wyglądałyby w trochę większym formacie, ale i tak bardzo dobrze oddają klimat lotu balonem – mówi białostocki architekt, Adrian Horba, autor zdjęć z lotu ptaka. – Sam pomysł galerii jest bardzo dobry, bo nie każdy wybrałby się na wystawę zamkniętą, a tutaj wystawa wychodzi do ludzi – dodaje.
Zdjęcia będą prezentowane przez cały rok – zarówno na płocie, jak i w budynku ZSS STO przy ul. Fabrycznej.


Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Społeczne Gimnazjum nr 8

Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Społeczne Gimnazjum nr 8
Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku
ul. Fabryczna 10
15-483 Białystok
tel. (85) 675 49 00
tel. (85) 871 08 79

http://www.slosto.biaman.pl

Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
http://maszmedia.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog