Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Toruń w obiektywie bliźniaków
data: 28.09.2011 / Urząd Miasta Torunia

Toruń w obiektywie bliźniakówTowarzystwo Miast Partnerskich Torunia zaprasza na otwarcie poplenerowej wystawy "Toruń w Bliźniaczym Obiektywie". Wernisaż odbędzie się 30 września 2011 roku o godzinie 18.00 w Dworze Mieszczańskim. Prace można podziwiać do 29 października br.

VI edycja międzynarodowego pleneru fotograficznego organizowanego rokrocznie przez Towarzystwo Miast Partnerskich Torunia odbyła się w maju 2011 r. W tym roku tematem przewodnim był Toruń wiosną.

Fotografowie z miast bliźniaczych Torunia przez tydzień gościli w grodzie Kopernika. Byli to: Alciro Theodoro da Silva z Getyngi, Marian Hruška z Czadcy, Olexandr Bilchuk, Dmytro Lopatin i Anastasiya Aloshyna z Łucka, Eileen Kennedy z Filadelfii, Lenny Waasdorpe z Lejdy i Tamara Auguste z Angers (francuskie miasto, z którym Toruń nawiązał kontakty).

Goście spędzili czas na intensywnym zwiedzaniu i fotografowaniu miasta pod opieką toruńskich fotografów: Ewy Szczurek i Magdaleny Jóźwiak oraz studentek UMK Kamili Gołębiowskiej i Anety Nowak.

Celem projektu "Toruń w bliźniaczym obiektywie" jest promocja Torunia oraz kultury polskiej wśród fotografików miast bliźniaczych, a także ukazanie miasta widzianego ich oczami. Coroczne doświadczenia pokazują, że Toruń, uchwycony w obiektywach gości, eksponuje ukryte piękno, nieuchwytne niekiedy dla oczu jego mieszkańców codziennie przemierzających gotyckie uliczki. Planowane jest także wydanie albumu gromadzącego zdjęcia wykonane podczas kolejnych edycji pleneru.

Przedsięwzięcie jest wspierane finansowo przez gminę i objęte patronatem przez Prezydenta Miasta Torunia.

Urząd Miasta Torunia
Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń
http://www.torun.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog