Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Bezprzewodowy wydruk fotografii - Epson PX730WD i PX830FWD
data: 21.09.2011 / Epson

Bezprzewodowy wydruk fotografii - Epson PX730WD i PX830FWDEpson Stylus Photo PX730WD i PX830WD to dwa najnowsze wielofunkcyjne urządzenia atramentowe (skanowanie, kopiowanie, drukowanie – PX730WD i dodatkowo faxowanie – PX830WD) z głowicami Epson Micro Piezo™.

Wykorzystanie technologii zmiennej wielkości kropli atramentu (od 1,5 piko litra) i 6 kolorów fotograficznych atramentów Epson Claria™ (C, light C, M, light M, Y i K) pozwala uzyskać wyższą jakość fotografii niż z foto labu.
Dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 8,9 cm ułatwia m.in. wybór zdjęć do druku bezpośrednio z karty pamięci (SD, MemoryStick, i wielu innych). Skaner CIS 2400x4800 dpi (PX730WD) i 4800x4800 dpi (PX830WD).

Druk A4 w rozdzielczości do 5760x1440 dpi z szybkością do 40 str./min (czarny tekst),
do 20 str./min (kolorowy tekst) i ok. 10 s fotografia 10x15 cm.

Wrzesień 2011 – Dwie najnowsze domowe drukarki fotograficzne, a właściwie wielofunkcyjne urządzenia atramentowe firmy Epson zostały zaprojektowane z myślą o fotografach, którzy chcą drukować swoje ulubione zdjęcia z jakością lepszą niż w laboratorium fotograficznym. Funkcja automatycznego dwustronnego druku (duplex) i skanowania, a dodatkowo faxowania w modelu PX830WD znakomicie ułatwiają wszechstronne, codzienne wykorzystanie nowych urządzeń w domu. Nowa, uproszczona procedura automatycznej konfiguracji Wi-Fi i nowej usługi Epson Connect umożliwiają użytkownikom łatwe drukowanie fotografii i dokumentów nie tylko z komputerów stacjonarnych i laptopów, ale i bezpośrednio z tabletów czy smartfonów.

Epson Stylus Photo PX730WD to urządzenie 3 w 1 (skanowanie 2400x4800 dpi, druk, kopiowanie). Stylus Photo PX830FWD ma dodatkowo funkcje faxowania i nieco większą rozdzielczość skanera – 4800x4800 dpi.

Obydwa urządzenia mają wbudowany moduł automatycznego dwustronnego druku dokumentów oraz podwójny podajnik papieru umożliwiający automatyczne przełączanie między papierem zwykłym a fotograficznym.

Kopiowanie czy skanowanie wielostronicowych dokumentów znakomicie ułatwia automatyczny podajnik (ADF) mieszczący jednocześnie do 30 arkuszy A4.

Obydwie drukarki wykorzystują fotograficzne atramenty pigmentowe Epson Claria™ opracowane specjalnie do wydruku fotografii. Drukarka ma 6 oddzielnych pojemników z atramentami w kolorach: cyjan, jasny cyjan, magenta, jasna magenta, żółty i czarny,. Każdy pojemnik z atramentem można wymieniać oddzielnie, w miare zużywania się poszczególnych kolorów. Wydruki są odporne na wilgoć.

Automatyczna konfiguracja Wi-Fi (standard IEEE 802.11b/g/n) sprawia, że konfigurowanie laptopów i komputerów do bezprzewodowych wydruków jest niezmiernie łatwe. Użytkownik nie musi znać ustawień sieciowych ani podłączać - nawet na chwilę - kabla USB, ponieważ drukarki automatycznie znajdują odpowiednie ustawienia połączenia i dokonują stosownej autokonfiguracji (dla systemów Windows 7, Windows Vista i Mac OS).

Nowa usługa mobilnego drukowania, Epson Connect, oferuje więcej elastyczności i wolności przy drukowaniu w domu, umożliwiając użytkownikom szybkie i łatwe drukowanie zdjęć i dokumentów bezprzewodowo, bezpośrednio ze smartfonów, tabletów czy laptopów[1]).

Urządzenia są zgodne ze specyfikacją Energy Star, max. pobór mocy to ok. 23W w czasie pracy i 5W w trybie uśpienia.

Obydwa urządzenia dostępne będą w Polsce od końca września br. Sugerowana cena detaliczna: PX730WD - 739 zł (z VAT), PX830FWD - 1029 zł (z VAT). Gwarancja 12 miesięcy.

Informacje o firmie Epson
Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. Oferta produktów firmy obejmuje drukarki oraz projektory 3LCD do zastosowań biznesowych i domowych, a także inne urządzenia elektroniczne i ciekłokrystaliczne.
Grupa Epson, kierowana przez Seiko Epson Corporation z Japonii, zatrudnia na świecie ponad 80 tys. pracowników w 102 spółkach. Epson szczyci się stałym wkładem w glo¬¬balną ochronę środowiska, a także w funkcjonowanie społeczności, w których działa.

Wizja środowiskowa 2050 - http://eco.epson.com

Epson Europe
Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 2400 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2009 osiągnął sprzedaż równą 1 875 milionom euro. www.epson-europe.com

Epson w Polsce
Według badań niezależnych audytorów rynku Epson w Polsce ma 16,5% udział w rynku popularnych drukarek atramentowych, 17,5% w rynku urządzeń wielofunkcyjnych (MFP). W zakresie projektorów WXGA w 2010 roku sprzedaż Epsona w Polsce wzrosła 4. krotnie. Epson ma 15% udział w sprzedaży projektorów w Polsce.

Dodatkowych informacji udzielają:

Epson Europe BV
Oddział w Polsce

Dorota Wódka-Kot
tel. (22) 375 75 16
e-mail: dorota.kot@epson.eu
Internet: www.epson.pl

Obsługa Prasowa i PR:
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa
komórka: 501 772 619 zbigniew.blewonski@indalo.plEpson

Epson
Bokserska 66
02-690 Warszawa
tel. 22 375 75 16
http://www.epson.pl

INDALO Public Relations
http://www.indalo.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog