Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Zdjęcia Lotniska Chopina nagrodzone w prestiżowym konkursie
data: 20.09.2011 / Lotnisko Chopina w Warszawie

Zdjęcia Lotniska Chopina nagrodzone w prestiżowym konkursieCykl zdjęć Lotniska Chopina oglądanego z perspektywy lotu ptaka został nagrodzony na prestiżowym międzynarodowym konkursie fotograficznym International Photography Awards. Wkrótce będzie je można obejrzeć na wystawie w terminalu lotniska.

Autorem zdjęć jest 34-letni Kacper Kowalski, któremu udało się połączyć dwie pasje: paralotniarstwo i fotografię. Latając na paralotni ma możliwość oglądania obrazów niedostępnych na co dzień dla zwykłych przechodniów. Na jego artystycznych fotografiach najczęściej można zobaczyć naturę oraz widoki urbanistyczne.

We wrześniu 2010 roku, podczas trwającej przebudowy skrzyżowania dróg startowych, Kowalski wykonał dla Lotniska Chopina profesjonalną sesję zdjęciową. Zarządzające lotniskiem Porty Lotnicze wyraziły zgodę, by część zdjęć została zgłoszona jako cykl w konkursie.

Jury doceniło piękno lotniskowych instalacji układających się w abstrakcyjne figury geometryczne i przyznało polskiemu fotografowi II nagrodę w kategorii „innych zdjęć architektury wykonywanych przez profesjonalistów” (Professional, Other_ARC). W październiku nagrodzone zdjęcia, wraz z innymi fotografiami wykonanymi w czasie sesji, będzie można obejrzeć na wystawie w terminalu Lotniska Chopina w Warszawie.

International Photography Awards to największy na świecie doroczny konkurs fotograficzny, którego celem jest wyłanianie i promowanie młodych talentów. Jury złożone z wielu uznanych i doświadczonych fotografików z tysięcy zdjęć nadsyłanych z całego świata wybiera laureatów 25 kategorii. Szczegóły konkursu i wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie www.photoawards.com


Lotnisko Chopina w Warszawie
ul. Żwirki i Wigury 1
00-906 Warszawa
tel. 022 650 19 54
http://www.lotnisko-chopina.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog