Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Wystawa „Świat w 3D” w Łodzi
data: 12.09.2011 / Apsys Polska Sp. z o.o.

Wystawa „Świat w 3D” w ŁodziJuż niebawem Pasaż Łódzki na dwa tygodnie stanie się ośrodkiem miłośników świata, podróży i trójwymiaru. A wszystko to dzięki wyjątkowej wystawie zdjęć National Geographic Polska, którą obejrzało już ponad 70 000 osób w Polsce.

Specjalną atrakcją dla dzieci i młodzieży będą warsztaty organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wystawa Świat w 3D będzie prezentowana w Pasażu Łódzkim przy Al. Jana Pawła II 30 codziennie, od 17 września do 2 października 2011 r. w godz. 9.00 – 21.00 (w niedzielę do 20.00). Wystawa składa się z około 30 trójwymiarowych fotografii, które powstawały w ciągu ostatnich dwóch lat i zostały wybrane z blisko 20 tysięcy klatek. Zdjęcia przedstawiają życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej. Tak o wystawie opowiada Wojciech Franus, pomysłodawca wystawy, autor zdjęć, fotograf, szef działu graficznego miesięcznika National Geographic Polska:

1. Skąd wziął się pomysł na wystawę zdjęć trójwymiarowych?
Zaczęło się od filmowców, którzy pierwsi wykorzystali możliwości techniki do swoich produkcji. Fotografia jest matką filmu, więc skoro można pokazywać filmy w 3D, to dlaczego fotografia miałaby być pozbawiona tej możliwości.

2. Sama idea obrazu trójwymiarowego nie jest jednak nowością?
Próby wprowadzenia 3D do codziennego obiegu medialnego odbywały się mniej więcej co 10 lat. Niestety, aby móc w pełni docenić walory 3D, potrzebne są wysokiej jakości zdjęcia oraz najwyższej klasy druk i odpowiednie warunki prezentacji. Inaczej 3D nadal byłoby zamknięte w fotoplastikonie. A tak, dzięki nowoczesnej technologii i odpowiednim obiektom wystawienniczym, możemy pokazać zdjęcia w dziewięciu miastach.

3. Jak wyglądały prace nad wystawą?
Była to najbardziej pracochłonna wystawa, którą miałem okazję tworzyć. Prace nad nią trwały blisko 2 lata. Objęły wykonanie zdjęć przy pomocy specjalnie do tego skonstruowanego stelażu, na którym umieściłem dwa aparaty. Dzięki temu aparaty zostały zsynchronizowane tak, aby rejestrować obraz odpowiednio dla lewego i prawego oka. Prace dopełniło przygotowanie materiału w technice 3D i wybór ostatecznej trzydziestki, którą pokażemy na wystawie.

Wystawa Świat w 3D to projekt skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla każdej z tych grup wiekowych trójwymiarowe obrazy stanowią atrakcję samą w sobie. Potwierdzeniem tych słów, mogą być chociażby liczby. Od maja br. wystawę odwiedziło już ponad 70 000 osób w sześciu, polskich miastach. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty organizowane w specjalnej „Strefie Dziecka” przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. „Uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych to doskonały sposób na zdobycie wiedzy na temat krajów, w których zostały wykonane trójwymiarowe zdjęcia” – mówi Magdalena Glinka Dyrektor Pasażu Łódzkiego. Zajęcia prowadzone podczas warsztatów zostały przygotowane tak, aby rozbudzić w najmłodszych ciekawość świata. Składają się one z zabaw i gier edukacyjnych dostosowanych do różnego wieku uczestników i będą prowadzone przez profesjonalnych animatorów. „Na warsztaty zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież w wieku od 3 do 16 lat, indywidualnie, z rodzicami, jak również w grupach zorganizowanych przez wszystkie łódzkie ośrodki dla dzieci - przedszkola, szkoły, świetlice, domy kultury” – dodaje Magdalena Glinka. Zapisy na warsztaty odbywają się telefonicznie pod numerem 0 665 598 699 oraz/lub mailowo: edukacja@qraproduction.pl. Akcja ma charakter edukacyjny i jest bezpłatna.

Zdjęcia na wystawie Świat w 3D są prezentowane w postaci plansz anaglifowych o wymiarach 130 na 100 cm. Do wykonania zdjęć użyte zostały dwa aparaty EOS 5D Mark II firmy Canon, zaś druk wykonany został na drukarce Epson Stylus Pro 9900.

Wystawa Świat w 3D była już prezentowana w Jankach pod Warszawą, Bydgoszczy, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Po Łodzi będzie można ją obejrzeć także w Gdańsku i Sosnowcu.

Więcej informacji na temat wystawy oraz zajęć dla dzieci i młodzieży, jak również przykładowe zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.wystawa3d.national-geographic.pl. Zapraszamy również na stronę Pasażu Łódzkiego: www. pasazlodzki.pl.

Partnerami wystawy są firmy: Canon, Epson, LG – Partner technologiczny, Trefl, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Sky Club. Organizatorem wydarzenia jest agencja Qra Production.


Apsys Polska Sp. z o.o.

Apsys Polska Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
http://www.apsysgroup.com

Effective Public Relations
http://www.effectivepr.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog