Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Profesjonalny wydruk zdjęć w domowym zaciszu
data: 26.07.2011 / e-Atramenty

Profesjonalny wydruk zdjęć w domowym zaciszuZbliżający się okres wakacji to sezon sprzyjający pasjonatom fotografowania. Otrzymana w zakładzie fotograficznym odbitka nie zawsze odpowiada oczekiwaniom autora.

Szeroki wybór profesjonalnego sprzętu oraz tuszy i papierów do drukarki, umożliwia otrzymanie wysokiej jakości fotografii również w domu.

Nic nie sprawia większej satysfakcji miłośnikowi fotografii, jak samodzielne wykonanie zdjęcia od naciśnięcia spustu migawki do jego wywołania. Aby zobaczyć finalny efekt pracy na papierze, nie trzeba udawać się do zakładu fotograficznego. Wydrukowane w domu fotografie o dużej trwałości, ostrości i intensywności barw, mogą dorównywać jakością tradycyjnym odbitkom. Dostępny na rynku sprzęt, papier oraz tusze zapewnią zgodny z wizją autora, satysfakcjonujący efekt.

Istotnym czynnikiem, mającym wpływ na jakość fotografii, jest wybór odpowiedniej drukarki. Większość przeznaczonych do użytku amatorskiego lub biurowego drukarek atramentowych, może również służyć do wydruku fotograficznego. Trzeba ją jednak odpowiednio przygotować.

- Zanim rozpoczniemy drukowanie należy skorzystać z funkcji czyszczenia głowicy. W przeciwnym razie otrzymana odbitka może posiadać skazy w postaci rozwarstwienia obrazu lub białych przerw. Ustawienie odpowiednich parametrów, znacząco wpłynie na jakość zdjęcia, jednak zaleca się wyłączenie opcji, które przyspieszają proces drukowania. Rozdzielczość i rozmiar obrazu powinny być uzależnione od ilości pikseli, jaką ma zmieścić na 1 calu (dpi). W tym celu pomocny okaże się edytor graficzny, który pozwoli na uzyskanie optymalnego efektu. W przypadku atramentówek liczba ta wynosi ok. 200-300 dpi. Przy bardziej wymagających wydrukach warto skorzystać ze specjalistycznego sprzętu - doradza Dariusz Hartmann, właściciel sklepu E-atramenty.pl.

Duży zakres formatów zdjęć na specjalistycznym papierze można uzyskać dzięki fotograficznym drukarką atramentowym. Ich rozpiętość cenowa jest znaczna: od 450 do nawet 6000 zł za sprzęt drukujący w rozmiarze A2. Jednak najwyższej jakości rezultaty zapewnią tylko profesjonalne drukarki fotograficzne. Wykorzystują technologię termosublimacyjną, która polega na automatycznym pokrywaniu zdjęć folią ochronną.

Istotnym elementem profesjonalnego wydruku zdjęć w warunkach domowych jest odpowiedni tusz lub toner. Producenci oferują szeroką gamę atramentów przeznaczonych specjalnie do wydruku zdjęć i tusze do drukarek fotograficznych takich jak HP PhotoSmart, Canon Pixma czy Epson Stylus Photo. Dostępne są również ich certyfikowane zamienniki, które pozwalają na wykonanie odbitek w jakości nie ustępującej oryginałom.

- Tusz fotograficzny zawiera kolory jasnobłękitny, jasnopurpurowy i czarny. Stosowany wraz z tradycyjną paletą barw (CMYK), występującą w drukarkach atramentowych, zapewni wierniejsze odwzorowanie kolorów i głębię obrazu - wyjaśnia Dariusz Hartmann.

Wybór odpowiedniego papieru to kolejny ważny element wpływający na ostateczny efekt wydrukowanych w domu zdjęć. Jego specjalna wielowarstwowa budowa zapobiega rozmazywaniu i rozpływaniu się tuszu na arkuszu. Do dyspozycji są dwa rodzaju papieru fotograficznego: matowy lub błyszczący. Jednostronnie powlekany stosowany jest do druku z wysoką rozdzielczością. Specjalistyczne rodzaje papieru zapewnią najdoskonalsze efekty, jednak ze względu na wysoką cenę najlepiej używać ich w ostatecznej wersji zdjęcia. Do wydruków próbnych zaleca się papier gładki, przeznaczony do drukarek atramentowych.
Fotografowie-amatorzy mogą obecnie korzystać z narzędzi, które do niedawna były dostępne tylko w zakładach fotograficznych. Wybór odpowiedniego, dostosowanego do oczekiwań i umiejętności sprzętu, zapewni wysoką jakość zdjęć wydrukowanych w warunkach domowych.
Natalia Żalińska

Sklep Internetowy E-Atramenty od 1998 roku specjalizuje się w dystrybucji materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kserokopiarek. Zapewnia wysokiej jakości produkty - zamienniki i oryginalne materiały takich marek jak HP, Canon, Epson, OKI, Lexmark, Samsung, Panasonik, Brother, Black Point, HARTCOM. W trosce o środowisko naturalne firma prowadzi również skup i usługę utylizacji zużytych tonerów i kartridży. Sprawne działanie i profesjonalizm pracowników to gwarancja szybkiej realizacji zamówień i pełnego zadowolenia z jakości towarów.


e-Atramenty

e-Atramenty
ul. Ogrodnicza 47
62-002 Suchy Las
http://www.e-atramenty.pl

Benhauer
http://www.benhauer.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog