Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Niezwykłe fotografie w Agorze
data: 30.05.2011 / PR EXPERT

Niezwykłe fotografie w AgorzeDziewięciu chłopców wybrało się w podróż po Bobrku, robotniczej dzielnicy Bytomia. Efektem ich przygody jest niezwykła wystawa fotograficzna „Opowiem Ci o moim Bobrku,” którą można oglądać w Agorze Bytom od 27 maja.

Zdjęcia to efekt plenerowych warsztatów fotograficznych w ramach programu „Misja Uliczna”. Podczas wycieczek po Bobrku, młodzi adepci fotografii pod opieką trenera uwieczniali stare kamienice, strychy, podwórka, byłą hutę, pola i łąki. Tak powstała opowieść o ważnych miejscach w rodzinnym mieście. – Mamy nadzieję, że dzięki wystawie w Agorze wiele osób będzie miało okazję zobaczyć tę niezwykłą fotograficzną podróż – mówi Robert Cieślar, pedagog ulicy i organizator projektu. – Na zdjęciach chłopcy pokazali niesamowitą ciekawość świata i niezbadane pokłady energii. Myślę, że dzięki ich dziecięcej wrażliwości udało się uchwycić nie tylko nieznane miejsca Bytomia, ale także pokazać problemy mieszkańców – dodaje.

Świeżość spojrzenia

Wystawa to w sumie 120 zdjęć w dużym i małym formacie. Cykl „Oni o sobie” to część poświęcona opowieści chłopców o przebiegu samych warsztatów. Na 10 obrazów składają się zdjęcia ukazujące życie i dzielnicę Bobrek. Z kolei w ramach cyklu „Ona o nich” można zobaczyć spojrzenie na warsztaty fotografki i podróżniczki Ewy Szymczyk. – Obok tych zdjęć nie można przejść obojętnie. Właśnie takie niestandardowe spojrzenia na nasze miasto chcielibyśmy pokazywać w Agorze. Ta wystawa to prawdziwa inspiracja do własnych wycieczek po Bytomiu – mówi Katarzyna Skalska, marketing manager w Agorze Bytom.

Wystawa będzie prezentowana w galerii Agory przez ok. cztery tygodnie. Pod koniec czerwca trafią do kościoła ewangelickiego przy ul. Stalowej na Bobrku.

Warsztaty fotograficzne odbyły się w ramach programu „Misji Ulicznej”, projektu prowadzonego przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Bytomiu. Jego celem jest dotarcie do młodych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.


PR EXPERT
ul. Wita Stwosza 3
50-148 Wrocław
tel. 71 342 12 42
fax: 71 342 04 12
http://www.prexpert.com.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog