Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Dzika przyroda w Toruniu
data: 23.05.2011 / Urząd Miasta Torunia

Dzika przyroda w ToruniuNajwiększą w Polsce plenerową wystawę fotografii przyrodniczej oglądać można na placu Rapackiego w Toruniu. Do powstania ekspozycji przyczynił się urząd miasta, który ją sfinansował.

„Zwierzpospolita Polska” składa się z 52 fotografii powiększonych do imponujących rozmiarów 100 x 150 cm. Zdecydowana większość zdjęć prezentuje przedstawicieli polskiej fauny. Na dużych fotogramach zobaczyć można np. wilka, niedźwiedzia, żubra oraz jeża, którego sylwetka na tle zachodzącego słońca stała się symbolem wystawy. Autorem większości zdjęć jest wybitny polski – niestety już nieżyjący - fotograf i przyrodnik Artur Tabor. Jego dzieła torunianie mogli podziwiać już wcześniej, na odbywającym się w Toruniu w 2009 r. Festiwalu fotografii przyrodniczej.

Więcej o autorze na stronie www.arturtabor.pl/ .

Fotografiom towarzyszą plansze informacyjno-edukacyjne poświęcone parkom narodowym w Polsce oraz prezentujące obszar Natura 2000 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Dotychczas wystawa prezentowana była w wielu polskich miastach, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Chojnicach, a także za granicą: w Dublinie i Londynie. Na Wyspach Brytyjskich obejrzało ją łącznie około 1, 5 miliona osób. Londyńska edycja wystawy włączona została do programu Polska! Year, nad którym patronat honorowy objęła królowa brytyjska Elżbieta II.

Wystawę będzie można zwiedzać przez 2 tygodnie, do niedzieli 5 czerwca 2011 r.
„Zwierzpospolita polska” gości w Toruniu dzięki uprzejmości Fundacji Dzika Polska, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.

Organizatorem wystawy jest Pracownia Zrównoważonego Rozwoju. Fundusze na organizację wspaniałej ekspozycji przyznany został Pracowni w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Torunia. Miasto przyznało na ten cel 26 tys. zł.


Urząd Miasta Torunia
Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń
http://www.torun.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog