Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Historyczna wystawa Polonii Bytom
data: 06.05.2011 / PR EXPERT

Historyczna wystawa Polonii BytomPrzez prawie pół wieku leżały w archiwach, a o ich istnieniu wiedzieli nieliczni. Fotografie przedstawiające zdobycie przez Polonię Bytom Pucharu Ameryki w 1965 roku - bo o nich mowa - można oglądać w Agorze Bytom.

Wystawa, która z początkiem maja zawitała do galerii Agory, jest niezwykła. - Po raz pierwszy będzie można obejrzeć na niej unikatowe zdjęcia, które do tej pory leżały w archiwum jednego z kolekcjonerów i nigdy nie były prezentowane publicznie – mówi Katarzyna Skalska z Agory Bytom.

Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały przygotowane z oryginalnych, szeroko klatkowych negatywów. Są wyjątkowe, tak jak zatrzymane na nich historyczne chwile. Najpierw kilka obrazów z warszawskiego Hotelu Bristol, skąd drużyna udała się klubowym autokarem do Bytomia. Do tego kilka zdjęć z podróży i postoju. I jeszcze bardziej wzruszające ujęcia, np. spotkanie Jana Liberdy z synami.

Dla Bytomia powrót drużyny, która właśnie wywalczyła w finale z Duklą Praga Puchar Ameryki, był dniem niezwykłym. Tłumy kibiców zgromadzone na placu Thaelmanna (obecnie placu J. Sobieskiego) przywitały zespół gromkimi okrzykami i brawami. Był czas na przemówienia, podziękowania i przede wszystkim prezentację trofeum. Te chwile przetrwały dzięki fotografom. Dziś można do nich wrócić lub dopiero je poznać. – To kawałek pięknej historii nie tylko drużyny, ale i całego miasta. Jesteśmy dumni, że właśnie u nas zdjęcia zostaną zaprezentowane po raz pierwszy – mówi Katarzyna Skalska.

Unikatowe fotografie to gratka nie tylko dla miłośników bytomskiej Polonii, ale i fanów piłki nożnej w ogóle. Wśród materiałów z meczów uwiecznione są takie postaci jak Tadeusz Feliński (ówczesny prezes Polonii Bytom) czy Ryszard Koncewicz (legendarny trener, działacz i selekcjoner).

Agora Bytom nie po raz pierwszy gości u siebie piłkarskie gwiazdy. Wcześniej właśnie w galerii zaprezentowano nowy skład drużyny przed występami w Ekstraklasie, na agorowym profilu na Facebooku można też wylicytować koszulkę drużyny z podpisami zawodników.

Wystawę można zwiedzać w galerii Agory Bytom na poziomie + 3 od 5 do 31 maja 2011 r. Wstęp wolny.PR EXPERT
ul. Wita Stwosza 3
50-148 Wrocław
tel. 71 342 12 42
fax: 71 342 04 12
http://www.prexpert.com.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog