Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Podsumowanie wygranych przetargów w branży reklamowej
data: 19.04.2011 / Grupa Marketingowa TAI Sp. z o.o.

Podsumowanie wygranych przetargów w branży reklamowejwww.targetmarketing.pl we współpracy z www.pressinfo.pl przygotował raport podsumowujący rozstrzygnięcia przetargów w branży reklamowej opublikowanych w pierwszym kwartale 2011 roku.

Specjaliści przeanalizowali 450 wyników postępowań na usługi reklamowe, przygotowanie i dostarczenie materiałów promocyjnych.
Kiedy i gdzie rozstrzygano najwięcej postępowań?
Spośród wszystkich wyników najwięcej ogłoszono w marcu – aż 199. W lutym przedstawiono 157 rezultatów rozstrzygnięć, z kolei w styczniu jedynie 94.
W pierwszych miesiącach tego roku największą ilość zamówień publicznych rozstrzygnięto w województwie mazowieckim – aż 138. Stanowi to ponad 30% wszystkich ogłoszonych wyników. Kolejne w zestawieniu są: małopolskie – 49 (ponad 10%) i śląskie – 37 przetargów (8 %). Najmniej wyników postępowań związanych z branżą reklamową ogłoszono w województwach: lubuskim i podlaskim; w każdym z nich ogłoszono wyniki z jedynie z 6 przetargów.
Najwyższa suma wartości przetargów
Przetargi o najwyższej wartości w sumie rozstrzygnięto również w województwie mazowieckim na kwotę prawie 48 milionów złotych. W kolejnych województwach w zestawieniu: łódzkim i pomorskim całościowe kwoty rozstrzygniętych postępowań były już zdecydowanie niższe. Najniższą wartość miały przetargi w województwie zachodniopomorskim.
Największe przetargi pierwszych miesięcy tego roku
Przetarg o największej wartości w pierwszym kwartale 2011 roku ogłosiła Telewizja Polska SA z siedzibą w Warszawie – 136 224 00,02 zł. Dotyczył on świadczenia usług planowania i zakupu mediów na potrzeby reklamy publicznej TVP SA. Kolejne firmy, które ogłosiły zamówienia publiczne na najwyższe kwoty to: Fundacja Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Łodzi (6 252 000 zł) oraz Gmina Wrocław (5 749 020 zł).
Kto wygrywał przetargi w branży reklamowej w pierwszym kwartale 2011?
Najczęściej w wynikach wygranych przetargów pojawiała się firma GM Gadgets Grzegorz Majewski z Olsztyna. Zwyciężyła ona aż w 12 z postępowaniach na łączną kwotę prawie 425 tys. złotych. 7 przetargów w marcu wygrała Agencja Reklamowa Cieślik Studio L Sp. J. z Krakowa. 5 przedsiębiorstw wygrało po 5 postępowań przetargowych w rozstrzygniętych w pierwszym kwartale tego roku.
Przetargi na największą kwotę w sumie wygrała firma Maxus Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo zrealizuje zlecenia warte w sumie ponad 13,5 miliona złotych. Kolejne firmy, które wystawią faktury na najwyższe sumy to MobileMS Michał Stefański oraz WKS Śląsk Wrocław SA.
Zwycięzcy przetargów ogłoszonych w styczniu, lutym i marcu pochodzili najczęściej z województwa mazowieckiego – wygrali aż 107 postępowań. Firmy z małopolskiego zwyciężyły w 56 zamówieniach, natomiast ze śląskiego w 52. Zebrane informacje pochodzą z BZP oraz Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.
Całościowy raport z pełnymi zestawieniami jest dostępny do pobrania na stronie www.targetmarketing.pl w zakładce Raporty.
Nowo powstały portal www.targetmarketing.pl dedykowany jest marketingowi bezpośredniemu, czyli najszybciej rozwijającej się dziedziny komunikacji marketingowej. Zadaniem serwisu jest przedstawienie, jak jego narzędzia mogą być wykorzystywane w przedsiębiorstwach. Na stronie znajdują się szerokie opisy najważniejszych metod stosowanych w direct marketingu. Serwis dostarcza również informacje o narzędziach niezbędnych każdemu marketerowi. Można na nim znaleźć m.in. aktualności, case study i zestawienie firm branżowych. Na stronie zostały dokładnie opisane metody i techniki marketingu bezpośredniego. Przez serwis targetmarketing.pl można pozyskać komplet informacji o wykorzystaniu narzędzi marketingu bezpośredniego w budowaniu relacji z klientem, a także w łatwy i szybki sposób zakupić marketingową bazę danych czy stworzyć własną kampanię e-mailingową. Został stworzony również profil targetmarketingu.pl na Facebooku. Będą na nim zamieszczane informacje o nowościach i aktualnych promocjach.


Grupa Marketingowa TAI Sp. z o.o.

Grupa Marketingowa TAI Sp. z o.o.
ul. Łukowska 46
04-133 Warszawa
tel. (022) 612 12 60
fax: (022) 612 08 86
http://www.tai.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog