Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Artyści do dzieła!
data: 15.04.2011 / Henkel Polska Sp. z o.o.

Artyści do dzieła!Kolejni, po zeszłorocznym zwycięzcy, Maksie Cieślaku, polscy twórcy przed szansą wygrania następnej edycji prestiżowego konkursu artystycznego Henkel Art.Award.

Firma Henkel po raz 10. ogłasza konkurs Henkel Art.Award. kierowany do twórców z 23 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Główną nagrodą przyznawaną we współpracy z fundacją KulturKontakt Austria oraz Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig - MUMOK jest czek na 7 tysięcy Euro oraz indywidualne wystawy - w wiedeńskim MUMOK oraz w kraju ojczystym laureata. W 2010 roku po raz pierwszy zwycięzcą konkursu został Polak – Maks Cieślak.

W tegorocznej edycji organizatorzy ponownie czekają na innowacyjne prace artystów w wieku 18-40 lat zgłaszane w jednej w pięciu dziedzin: malarstwa, rysunku, fotografii, wideo i instalacji. W konkursie nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a czas na przygotowanie i przesłanie zgłoszeń mija 10 czerwca.

W etapie krajowym Henkel Art.Award. 2011 organizowanym przez Henkel Polska prace artystów oceniać będą członkowie niezależnego jury, które wyłoni jednego finalistę. Aplikacja polskiego laureata, podobnie jak finałowe zgłoszenia z pozostałych krajów, zostanie wysłana do Wiednia, gdzie latem zbierze się międzynarodowe jury, aby wyselekcjonować pięciu artystów, którzy przejdą do finału i będą walczyć o nagrodę główną. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się w listopadzie 2011 r.

Tegoroczny polski finalista konkursu, niezależnie od wyniku w etapie międzynarodowym, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. „Zapraszamy wszystkich artystów zainteresowanych zaprezentowaniem swojej twórczości. Czekamy na innowacyjne prace i trzymamy kciuki, aby śladem Maksa Cieślaka, kolejny polski młody twórca otrzymał szansę organizacji wystawy indywidualnej w prestiżowym muzeum MUMOK – mówi Dorota Strosznajder, koordynatorka konkursu z ramienia Henkel Polska.

Organizatorzy proszą o nie nadsyłanie oryginałów prac. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.henkel.pl. Dodatkowe pytania dotyczące konkursu można kierować na adres haa@solskibm.pl.

Tegoroczna edycja konkursu – szczegóły organizacyjne

Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
- Życiorys oraz podsumowanie kariery artystycznej, w tym edukacja i wystawy (w języku angielskim lub niemieckim)
- 5 - 10 reprodukcji prac - nie oryginałów!
- zgłoszenia z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii muszą być przesłane w postaci zdjęć, teczek lub katalogów artystycznych (ich maksymalny format to A3), organizatorzy nie przyjmują zgłoszeń z tego zakresu w postaci CD lub DVD,
- zgłoszenia z dziedzin wideo i instalacji mogą być przesłane wyłącznie w formie płyt DVD i mogą trwać maksymalnie 10 minut.

Pozostałe informacje:
- Wszystkie prace powinny być stworzone po 1 stycznia 2008 roku.
- Obowiązuje limit wieku 18 - 40 lat (artysta nie może mieć ukończonych 40 lat do czasu gali w listopadzie 2011 roku).
- Prace mogą zgłaszać artyści z następujących krajów: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Kazachstan, Kosowo, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina oraz Węgry.

Zgłoszenia do konkursu Henkel Art.Award. 2011 przyjmowane są do 10 czerwca 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem:
Henkel Art.Award. 2011
Solski Burson-Marsteller Sp. z o. o.
Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa

***

Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: środków piorących i czystości, kosmetyków do pielęgnacji włosów i ciała oraz klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych. Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Henkel zatrudnia 48 tysięcy pracowników. W 2010 roku wartość sprzedaży wyniosła 15,1 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 1,86 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane Henkla wchodzą w skład najważniejszego niemieckiego indeksu giełdowego DAX a sama spółka jest ujmowana w rankingu Fortune Global 500.

Kontakt dla prasy:
Zofia Kurek-Maciejewicz
Solski Burson – Marsteller
tel: (022) 242 86 30
zkurek@solskibm.pl


Henkel Polska Sp. z o.o.

Henkel Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 41
02-672 Warszawa
tel. (022) 565 60 00
fax: (022) 565 69 99
http://www.henkel.pl

Solski Burson-Marsteller
http://www.solskibm.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog