Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 18.11.2017


Katalog stron


Street Art 3D w Łodzi
data: 28.03.2011 / Apsys Polska Sp. z o.o.

Street Art 3D w ŁodziJuż w środę, 30 marca 2011 r. w centrum handlowym Pasaż Łódzki otwarta zostanie bezpłatna wystawa trójwymiarowej sztuki ulicy. Od piątku do środy (1 – 6 kwietnia), niemiecki malarz Manfred Stader stworzy na żywo obraz przedstawiający basen rekreacyjny.

Wystawie towarzyszyć będzie konkurs „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”.

Od 30 marca do 19 kwietnia w Centrum Handlowym Pasaż Łódzki przy Al. Jana Pawła II 30 podziwiać będziemy m.in. rwący wodospad, samochód wyjeżdżający spod ziemi i rekina wyłaniającego się z fal. Wystawa Street Art 3D zaprezentuje w sumie 8 trójwymiarowych prac, z których każda zajmuje powierzchnię około 15 mkw. Wystawie będzie towarzyszył konkurs fotograficzny „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”. Aby wziąć w nim udział wystarczy zrobić zdjęcie z trójwymiarowym obrazem i zamieścić je na www.facebook.com/streetart3d.

Autorem obrazów jest niemiecki artysta Manfred Stader, który 1 kwietnia przyjedzie do Łodzi aby na oczach widzów stworzyć trójwymiarowe dzieło przedstawiające basen rekreacyjny. Obraz będzie powstawał przez 5 dni, a efekt końcowy zobaczymy w czwartek 6 kwietnia. Ulubionym wariantem sztuki Manfreda Stadera są projekty interaktywne, w których uczestnicy pozwalają się fotografować bądź filmować w pozie pozostającej w logicznym związku z obrazem. I właśnie takie obrazy zostaną zaprezentowane w Łodzi.

„Możliwość oglądania artysty podczas malowania obrazu trójwymiarowego jest dużą atrakcją. Z dnia na dzień będziemy mogli podziwiać jak zmienia się obraz i ze zwykłego szkicu, rysunku powstaje malarstwo iluzjonistyczne”– mówi Ewa Flader, Dyrektor Regionalny ds. Zarządzania Nieruchomościami Apsys Polska, zarządcy 14 centrów handlowych w Polsce, organizatora wystawy. „Manfred Stader wraz z wystawą Street Art 3D odwiedził już kilka miast w Polsce. W Katowicach namalował kopalnię, w podwarszawskich Jankach – fortepian Chopina, w Szczecinie – Stocznię Szczecińską, a we Wrocławiu hipopotama Euforio” – dodaje Ewa Flader. Łódź jest ósmym miastem, w którym odbędzie się wystawa malarstwa iluzjonistycznego. Do tej pory obejrzeli ją mieszkańcy Katowic, Janek k. Warszawy, Wrocławia, Szczecina, Bydgoszczy, Zabrza i Torunia.

Projekt wystawy Street Art 3D adresowany jest do wszystkich, którzy chcą poznać sztukę trójwymiarową, a przy tym dobrze się bawić. W czasie wystawy można zapoznać się z historią malarstwa ulicznego oraz iluzjonistycznego czy też zasadami funkcjonowania perspektywy linearnej. Warto również mieć aparat fotograficzny, aby wziąć udział w konkursie „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D” przeznaczonym dla pełnoletnich Łodzian. Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia z wybranym obrazem prezentowanym na wystawie Street Art 3D i zamieszczeniu go na fanpage’u wystawy na facebooku: facebook.com/streetart3d. Aby zdjęcie było bardziej efektowne i miało większą szansę na wygraną można wykorzystać przygotowane przez siebie przebrania lub rekwizyty. Zdjęcia można zrobić wyłącznie w trakcie trwania wystawy, a więc od 30 marca do 19 kwietnia 2011 r., natomiast na zamieszczenie ich na facebooku mamy czas do 21 kwietnia 2011 r. Nagrodzone zostaną te fotografie, które otrzymają najwięcej głosów „lubię to”. Nagroda główna to przedpłacona karta podarunkowa o wartości 500 zł na zakupy w sklepach Pasażu Łódzkiego. Dodatkowo ufundowano pięć kart przedpłaconych o wartości 100 zł każda.

Manfred Stader od 30 lat, jako jeden z nielicznych na świecie, specjalizuje się w malarstwie 3D. Wykorzystuje on zasady perspektywy, iluzję optyczną i wyliczenia matematyczne aby osiągnąć zadziwiający efekt trójwymiarowego obrazu. Malowidła, wykonane farbami przy użyciu specjalnej techniki, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi pracy aby podziwiać efekt 3D.

Więcej informacji na temat Street Art 3D oraz przykładowe zdjęcia prac można znaleźć na www.sztukauliczna3d.pl. Zapraszamy również na stronę www.pasazlodzki.pl.

HARMONOGRAM WYSTAWY i konkursu „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”:
 30 marca 2011 r. – otwarcie wystawy Street Art 3D i rozpoczęcie konkursu
 1 – 6 kwietnia 2011 r. – malowanie obrazu na żywo przez Manfreda Stadera
 19 kwietnia 2011 r. – zakończenie wystawy ostatni dzień robienia zdjęć z obrazami 3D
 21 kwietnia 2011 r. – ostatni dzień zamieszczania zdjęć na facebook.com/streetart3d
 do 24. kwietnia 2011 r. – głosowanie na zdjęcia uczestniczące w konkursie
 do 26. kwietnia 2011 r. – informacja o zwycięzcach
 do 15. maja 2011 r. – odbiór nagród w CH Pasaż Łódzki
Adres: centrum handlowe Pasaż Łódzki, Al. Jana Pawła II 30, Łódź


Apsys Polska Sp. z o.o.

Apsys Polska Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warszawa
http://www.apsysgroup.com

Effective Public Relations
http://www.effectivepr.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog