Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Marcowy aTAK Mody w Renomie!
data: 28.02.2011 / Renoma

Marcowy aTAK Mody w Renomie!To będzie najgorętszy miesiąc tego roku – przez cały marzec w domu handlowym Renoma trwać będzie „aTAK Mody”. W projekcie znalazło się m. in. spotkanie z Maciejem Zieniem, wyjątkowa wystawa fotografii „Fotofashion” oraz warsztaty konkursowe dla fotografów mody.

Jeśli do tego dodać drugą odsłonę programu edukacyjnego zatytułowanego tym razem Start!Fashion!, przeznaczoną dla rozpoczynających karierę młodych projektantów, to szykuje się we Wrocławiu nie lada gratka dla fanów mody.

Marcowe wydarzenie podzielone jest na cztery bloki tematyczne. Pierwszy z nich zatytułowany Start! Foto! Rozpocznie się we wtorek 8 marca, kiedy to nastąpi otwarcie prestiżowej wystawy „Fotofashion”, na którą składa się 66 zdjęć ponad 35 autorów, pracujących zarówno dla polskich, jak i zagranicznych domów mody. „Fotofashion” to unikalny zbiór wielkoformatowyc h zdjęć z pokazów mody, kampanii reklamowych, a także zdjęcia nigdzie dotąd niepublikowane, będące pracami własnymi artystów. Na wystawie będzie można zobaczyć prace m.in. Roberta Wolańskiego, Jacka Poremby, Wojtka Wieteski oraz Marii Przybysz pracującej dla domu mody Chanel. W tym dniu zapraszamy również na spotkanie z Natalią Wrzesień, dotyczącą historii fotografii mody. I wreszcie prawdziwa szansa dla wszystkich miłośników fotografii: 8 marca rusza konkurs na najlepsze zdjęcie o tematyce fashion. Rywalizacja będzie prowadzona w dwóch kategoriach – dla zawodowców i amatorów. Prace konkursowe będą zbierane przez cały miesiąc, a autora najlepszego zdjęcia czeka zaproszenie do sfotografowania pokazu mody Macieja Zienia. Prace należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres: foto@renoma-wroclaw.pl.

Sobota 12 marca upłynie pod hasłem Start! Eko!. Tego dnia zapraszamy m. in. na pokaz kolekcji mody ekologicznej, na którą składają się zjawiskowe kreacje uszyte z papieru, przygotowane przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania, a także tradycyjne kolekcje wykorzystujące naturalne materiały, takie jak len czy bawełna. W tym dniu zapraszamy również na spotkania poświęcone zrównoważonemu rozwojowi, pokazy baristów, degustacje najlepszej kawy, a także warsztaty dotyczące zdrowego żywienia, podczas których odbędą się konsultacje z dietetykami oraz wykłady o plusach i minusach wiosennych diet.
Kolejny, trzeci blok tematyczny „aTAK-u Mody”, startuje w sobotę 19 marca pod hasłem Start! Glamour! Oprócz pokazów mody kolekcji „glam”, zapraszamy na modowe metamorfozy. Poprowadzą je dwie znane blogerki, nagradzane za swoje stylizacje. Joanna Kiereś i Małgorzata Salamon dobiorą kreację do sylwetki oraz doradzą, jak dopasować strój do konkretnego wydarzenia, czyli rozpracują tzw.”dress code”. Na zakończenie– pokaz najlepszych metamorfoz. Jak zgłosić chęć uczestnictwa w modowej przemianie? Wystarczy wysłać maila na adres: metamorfozy@renoma-wroclaw.pl. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 15 marca.

Projekt „aTAK Mody”kończy blok FASHION WEEK. Od 30 marca do 1 kwietnia Renoma organizuje warsztaty konkursowe dla młodych projektantów mody pod kierunkiem Macieja Zienia. Przyszli kreatorzy będą tworzyć w Renomie kreacje pod okiem mistrza, a najlepszy z nich wygra staż w jego atelier. Jak wziąć udział w rywalizacji? Wystarczy wysłać maila na adres konkurs@renoma-wroclaw.pl do dnia 27 marca. W tytule maila należy wpisać Start! Fashion!

Miesiąc pełen atrakcji zakończy otwarte spotkanie z Maciejem Zieniem, który opowie o trendach mody na nadchodzący sezon.
Zapraszamy!

Wystawa Fotofashion
To pierwsza zbiorowa wystawa fotografii mody w Polsce, na której zostanie pokazanych 66 zdjęć autorstwa ponad 35 fotografów. Zdjęcia te zostały wybrane spośród zgłoszonych 949 profesjonalnych fotografii przez komisję kwalifikacyjną, w której skład weszli wykładowcy PWSFTviT.
Na wystawie będzie można obejrzeć zdjęcia z pokazów, elementy kampanii reklamowych firm, zdjęcia znane z billboardów, katalogów i witryn sklepowych oraz zdjęcia niezrealizowane, będące projektami własnymi autorów. Wśród artystów znajdują się Robert Wolański (zdjęcia dla firm: Vistula&Wólczanka, Wittchen, Pabia, Monnari), Marek Straszewski (Big Star), Jacek Poremba i Wojtek Wieteska. Pokazane zostaną również zdjęcia marek Cropp Town, Bialcon, Dreamgirl oraz fotografie młodych twórców: Pawła Fabjańskiego (uznanego za jednego z 200 najlepszych fotografów na świecie przez Leurzer’s Archive) dla Reportera, Marii Przybysz dla Coco Chanel, Anny Fedisz-Pereyra i wielu innych. Są także zdjęcia debiutantów. To zestawienie pokazuje, co dzieje się aktualnie w różnych sferach polskiej fotografii mody.

Joanna Kiereś i Małgorzata Salamon
Obie pochodzą z Bielska-Białej, ale od niedawna mieszkają i studiują w Krakowie. Od półtora roku z powodzeniem prowadzą blog poświęcony swojej największej życiowej pasji, czyli modzie: http://mawardrobe.blogspot.com/.
Joanna w tym roku obroniła tytuł inżyniera-architekta na wydziale architektury i urbanistyki Politechniki Krakowskiej i rozpoczęła studia magisterskie. Od zawsze interesuje się modą. Publikuje m. in. na portalu netbird.pl w dziale „Okiem eksperta”.
Małgorzata studiuje projektowanie ubioru oraz prawo w Krakowie. Moda to jej pasja, dlatego jest obecna na każdej edycji projektu Fashion Week Poland w Łodzi. Publikuje na portalu netbird.pl w dziale „Okiem eksperta”, a jej stylizacje pokazywane były m. in. w „Joy Magazine” i wyróżniane przez redaktorki polskiej edycji miesięcznika „Elle”. Po wygraniu konkursu organizowanego przez portal modowy stylio.pl jej stylizację można było oglądać w magazynie Miasto Kobiet.


Renoma

Renoma
ul. Świdnicka 40
50-950 Wrocław
tel. 71 77 25 820
fax. 71 77 25 824
http://www.renoma-wroclaw.pl

PR time - Agencja Public Relations
http://www.prtime.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog