Fotografia - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 20.11.2017


Katalog stron


Kieszonkowe nagrywarki BenQ
data: 01.06.2005 / 4d media relations

Kieszonkowe nagrywarki BenQWe wrześniu BenQ wprowadzi na rynek pierwsze miniaturowe nagrywarki dysków optycznych, skierowane m.in. do amatorów fotografii cyfrowej.

Urządzenia z nowej linii Pocket Writer będą zapisywać dane na małych, 8-centymetrowych krążkach (średnica standardowych płyt to 12 cm). 8-centymetrowa płytka CD mieści do 200MB danych, krążek DVD tej samej wielkości ma pojemność 1,4GB. Producent zapowiedział trzy modele nagrywarek – PW100, obsługujący wyłącznie płyty CD; PW200, zapisujący dane także na DVD oraz PW300, kompatybilny z formatem Blu-ray. Wszystkie wersje będą obsługiwać standard USB On The Go, pozwalający na wymianę danych z innymi urządzeniami bez pośrednictwa komputera. Nagrywarkę będzie można więc podłączyć bezpośrednio do aparatu cyfrowego i wypalić zdjęcia na płycie, zwalniając kartę pamięci. Sprzęt z linii Pocket Writer poradzi sobie z danymi umieszczonymi na kartach Compact Flash, SD, MiniSD, MMC oraz Memory Stick. Model PW200 będzie dodatkowo obsługiwać połączenia Bluetooth. BenQ zapowiada także inne funkcje: kieszonkowe nagrywarki mogą służyć do przeglądania plików JPG na ekranie telewizora, odtwarzania plików MP3, a w wypadku PW200 także plików wideo MPEG 1, 2 i 4. Rozwiązania Pocket Writer mają otwierać przed użytkownikami nowe możliwości – nie tylko zaoferują możliwość “przerzucenia” danych na tanie płyty, ale też ułatwią wymianę danych. Prezentująca sprzęt na targach Computex Jennifer Ho podała przykład ślubu, po którym fotograf nie będzie musiał umawiać się na przesłanie zdjęć – wypali płytę i wręczy ją młodej parze bezpośrednio po ceremonii.

Jako pierwszy do sprzedaży trafi model PW100, którego cena wyniesie około 180 USD. Na model PW200, który będzie o 70 USD droższy, trzeba będzie poczekać do lutego. PW300 pojawi się na rynku w drugiej połowie przyszłego roku.

4d media relations

4d media relations
ul. Łobzowska 52/6
30-038 Kraków
tel. 012) 623 74 42
fax: (012) 623 74 32
http://www.4press.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Fotografia - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Fotografia - strona główna | Fotografia - wiadomości | katalog